צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

חתיכת מתכת נשכחה בברך המטופלת

 

כתבה שפורסמה ב mako חדשות ע"י אביבית מיסניקוב  ב- 08/03/18:

 

 

הכל בגלל מסמר: לפני מספר שנים ל' בת ה-50 החליקה בביתה וריסקה את ברך שמאל. היא נותחה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים והוכנס לה קיבוע זמני שהוצא כשלוש שנים לאחר מכן. כשנתיים לאחר מכן גילתה במקרה כי חלק מהקיבוע נשאר בברך - כעת זכתה לפיצויים בעשרות אלפי שקלים.

ל' סיפרה כי לאחר הניתוח בו הוצא הקיבוע לא נערך צילום רנטגן על מנת לוודא שהחלק המתכתי יצא בשלמותו. במהלך כל התקופה ל' המשיכה את חייה כרגיל ולא ידעה על חתיכת המתכת הקטנה שעדיין נמצאת בברכה שמאלית.

כעבור שנתיים היא נפצעה פעם נוספת באותה הברך. לאחר שנלקחה לבצע צילום רנטגן נוסף גילו הרופאים להפתעתם כי חלק מהקיבוע עדיין לא הוצא.

 

במהרה קבעו לה הרופאים ניתוח נוסף על מנת להוציא את חלקי המתכת שנותרו בגופה לאורך השנים. לאחר הניתוח הגישה ל' תביעה נגד בית החולים בגין רשלנות רפואית ותבעה פיצויים כספיים.

השופטת בתביעה מינתה מומחה שיבדוק האם באמת המתכת היא זו שגרמה לכאבים. המומחה קבע כי הכאבים לא נגרמו בשל תיל המתכת וכך גם הנזק לסחוס ולפיקה בברכה. על אף שהשופטת קיבלה את דעתו של המומחה, היא פסקה כי לתובעת נגרמו כאב וסבל רבים וקבעה כי בית החולים יפצה את ל' ב-35,000 שקלים.

תגובת בית החולים הדסה עין כרם: מדובר באירוע מצער שאירע בשנת 2016. בית המשפט אשר דן במקרה קבע לפני כחצי שנה פסק דין אשר מקובל על כל הצדדים.

למעבר לכתבה באתר mako:

https://www.mako.co.il/news-israel/health-q1_2018/Article-82b804283550261004.htm

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.