צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

רשלנות במעקב הריון - שיתוק מוחין

בית המשפט המחוזי בחיפה דן בתביעתה של תינוקת שנולדה עם שיתוק מוחין ונכויות קשות נוספות. הורי התובעת טענו, כי רשלנות קופ"ח באיתור הממצאים ובהסברתם לתובעים מנעו מהם להפסיק את ההיריון והובילו להולדתה של ביתם עם מומיה הקשים.

בית המשפט קיבל את התביעה בקובעו כי קופ"ח התרשלה באי מתן מידע מדויק על מומיה של התובעת ובאי עריכת בירור מעמיק של הפגמים המחשידים שנתגלו בבדיקת האולטראסאונד.

בית המשפט ביקר את רופאי קופ"ח שלא ביצעו בדיקת אולטרא סאונד נוספת לבחינת הממצאים המחשידים למרות שהיו להם כלים להשלים את הבדיקה.  בעניין זה קובע בית המשפט, כי הורי התובעת נשלחו לבית מגוריהם ללא שהוסברה להם האפשרות כי ביתם צפויה להיוולד עם מומים קשים, וללא שהאם נשלחה לוועדה להפסקת ההיריון.

בית המשפט קובע, כי לו רופאי הקופה היו מבצעים את מלאכתם, היה מתגלה, כי התינוקת צפויה להיוולד עם מום מוחי קשה.
קופ"ח טענה כי התובעת לא הייתה מבצעת הפסקת היריון מאחר והיא לא הקפידה על ביצוען של בדיקות שונות לגילוי מומים בהריונותיה השונים לרבות השתייכותה לדת המוסלמית.

בית המשפט לא קיבל את טענת קופ"ח וקבע שאף בנסיבות בהן האם מנהלת מעקב הריון חסר על רופאי הקופה להבהיר להורים בזמן אמת על זכותם לפנות לוועדה להפסקת ההיריון.

בית המשפט קבע כי השתייכותה של התובעת למגזר הבדואי ולדת המוסלמית לא משליכה על עמדתם בעניין הפסקת ההיריון.

לסיכום מקבל בית המשפט את התביעה וקובע כי על קופ"ח לפצות את התובעים ב-4 מיליון ₪.
לטעמינו מדובר בפסק דין צודק של בית המשפט המחוזי, מאחר וזכותם של ההורים לדעת על גורל הריונם ללא קשר לדתם. הפטרונות שהמוסדות הרפואיים לוקחים לעצמם בשיקול איזה מידע לתת להורים השונים בהתחשב בדתם ובגזעם היא מקוממת והייתה בעוכריהם במקרה זה.

נולד לך ילד עם מום? פני למשרדינו לבדיקת אפשרותה של הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

להרחבה נוספת

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.