צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • תאונת ביום גיבוש או במסגרת קורס העבודה

תאונה ביום גיבוש או במסגרת קורס העבודה

מקום עבודה אינו רק מקום בו מחתימים כרטיס עבודה מידי יום. פעמים רבות המעביד מבקש לשלוח את העובד להשתלמויות מקצועיות להעשרת הידע המקצועי שלו או לפעילויות פנאי ונופש. באילו נסיבות יוכר אירוע תאונתי שארע לעובד במסגרת פעילויות אלה כתאונת עבודה? להלן נסקור באופן כללי את המבחנים השונים שגובשו בפסיקת בתי הדין לעבודה:
• בשלב הראשון יש לבדוק האם מדובר בפעילות נלווית לעבודה. לעניין זה תיבחן מידת העניין שיש למעביד בקיום האירוע ומידת הזיקה למקום העבודה.
• בשלב השני ובמידה והפעילות בה נפצע העובד תוכר כפעילות נלווית, יבחן בית הדין לעבודה את הפעילות בה נפגע העובד, והקשר של אותה פעילות לאירוע בכללותו. לדוגמא בית הדין לעבודה הכיר בפגיעה של עובד במסגרת הליגה למקומות עבודה כתאונת עבודה, בקבעו, כי הפעילות הספורטיבית מהווה חלק מהגיבוש החברתי שהמעביד מעודד, ולכן היא מהווה פעילות נלווית למקום העבודה.
• דוגמא נוספת שהוכרעה בבית הדין לעבודה, עסקה בעובדת שעבדה כסייעת שיניים ונשלחה להשתלמות בבית מלון. באחד מהימים החליקה העובדת בדרך לחדר האוכל בבית המלון ושברה את רגלה. המוסד לביטוח לאומי דחה את תביעתה, בנימוק כי הפעילות החברתית לא הייתה פעילות נלווית לעבודתה. בית הדין לעבודה קיבל את ערעור העובדת וקבע, כי במסגרת הכנס העשיר המעביד את ידיעותיהן המקצועיות של עובדיו והיה לו אינטרס בקיום הכנס.
• לא זו כי אף זו, בית הדין קבע כי על אף שהתובעת לא נפגעה בדרכה להרצאה, הרי שהפגיעה בדרך לחדר האוכל מהווה חלק אינטגראלי מהכנס שארגן המעביד ולא מהווה פעילות זרה לה.
• אם אותה עובדת הייתה שוברת את רגלה בדרך לפעילות פרטית שאינה חלק מהכנס, סביר להניח כי בית הדין היה דוחה את התביעה.
• כפי שפורט לעיל, המבחנים להכרה בתאונת עבודה במסגרת השתלמות או פעילות פנאי הינם מבחנים כללים ועל כן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.


נפגעת בפעילות במסגרת העבודה? אנו ממליצים לקבוע פגישה עם משרדינו לבדיקת עניינכם. הפגישה היא ללא תשלום וללא התחייבות.  



הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות
*
 
*



חזרה לתאונות עבודה
עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.