צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • תאונה בדרך לעבודה

תאונה בדרך לעבודה

חוק הביטוח הלאומי הרחיב את ההכרה בתאונת עבודה גם למקרים שאינם מהווים תאונת עבודה רגילה. אחד מהמקרים נוגע לנסיעה לעבודה או ממנה. חוק הביטוח הלאומי קובע, כי בנסיבות שיפורטו להלן, עובד שנפגע בדרך לעבודה או ממנה יהיה זכאי להכרה כנפגע עבודה :

• התנאי הראשון הינו כי פגיעתו של העובד נובעת מאירוע תאונתי, קרי בבסיסה של הפגיעה בעובד עומד אירוע תאונתי.  עובד שקיבל אירוע מוחי בהליכתו לביתו או לעבודתו ללא קשר לאירוע תאונתי, לא יזכה לפיצוי אלא אם יוכיח כי אירוע תאונתי שהתרחש בדרך גרם לאירוע המוחי.

• התנאי השני דורש כי האירוע התאונתי קרה לעובד במהלך נסיעתו או הליכתו.


• התנאי השלישי דורש כי העובד יהיה בדרכו לעבודתו מביתו או ממקום אחר בו הוא לן טרם הגעתו לעבודה, לדוגמא מקום הארחה. לחלופין שהעובד יהיה בדרכו ממקום עבודה אחד למשנהו. לחילופי חילופין שהעובד יהיה בדרכו ממקום העבודה לביתו.

• חשוב להדגיש כי חוק הביטוח הלאומי מחייב קיומו של קשר סיבתי בין התאונה לבין נסיעתו או הליכתו של העובד, קרי שהאירוע מהווה חלק מסיכוני הדרך של העובד למקום עבודתו או לביתו.

• הדגשה נוספת נוגעת לסטייה של העובד מהדרך. לדוגמא עובד שהחליט לנסוע מעבודתו למשפחתו באופן שיש בכך סטייה מהמסלול שבין עבודתו לביתו לא יוכר כנפגע עבודה.

אם נפגעתם בדרככם לעבודה או ממנה. ניתן ליצור עם משרדינו קשר לבדיקת זכאותכם כנפגעי עבודה.


הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות
*
 
*
חזרה ל
תאונות עבודה

 

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.