צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • פוליסת ביטוח

פוליסת ביטוח

מי מאיתנו לא מבוטח בביטוח זה או אחר? החל מביטוח רכב דרך פוליסה של תאונות אישיות וכלה בפוליסה של ביטוח רכוש או דירה. חברות הביטוח למדו במהלך השנים להציע לציבור מגוון רחב של פוליסות ביטוח לכל צרה שלא תבוא.
כל עוד המבוטח משלם את הפרמיה הביטוחית, חברת הביטוח היא חברתו הטובה ביותר. הקשיים מול חברת הביטוח מתגלים בשעה שהמבוטח מבקש לקבל פיצוי, בגין אירוע ביטוחי שארע לו. או אז, מתחילה חברת הביטוח בהערמת מכשולים שונים, החל מדרישה כי הלקוח יפרט באופן מדוקדק את הנסיבות שהובילו לאירוע הביטוחי, דרך הפעלת חוקרים שונים, וכלה בהתנערות מחובתן לפצות את המבוטח. וזאת, בתואנה שהפוליסה לא חלה על האירוע שאירע למבוטח.

נימוקיה של חברת הביטוח לדחיית תביעתו של המבוטח, מגוונים:
1. המבוטח פעל בניגוד לתנאי הפוליסה. לדוגמא: אדם נתן לבנו הצעיר לנהוג ברכב, בהיותו נהג צעיר, למרות שהפוליסה חלה רק על נהג בעל וותק מסוים.
2. האירוע שקרה למבוטח, מחריג את חובתה של חברת הביטוח לפצותו, מאחר ומדובר באירוע שמוחרג באופן בולט על ידה.
3. האירוע הביטוחי אינו עונה על תנאי הפוליסה. לדוגמא: אדם בוטח במסגרת פוליסת תאונות אישיות, ונגרם לו נזק. חברת הביטוח טוענת כי הנזק הוא נזק תחלואתי, שאיננו קשור לאירוע לו המבוטח טוען.
4. רשלנות רבתי של המבוטח הובילה לאירוע הביטוחי. לדוגמא: אדם השאיר את רכבו מונע, כאשר דלת הנהג פתוחה. גנב שזיהה את ההזדמנות, נכנס לרכב, וגנב אותו.
5. המבוטח לא דאג למילוי התנאים הבסיסיים אותם דרשה חברת הביטוח כתנאי להפעלת הביטוח. לדוגמא: אדם שרצה לבטח את התכשיטים שברשותו, חויב להתקין אזעקה וכספת בביתו. לאחר שנגנבו מביתו תכשיטים שונים, דחתה חברת הביטוח את תביעתו בנימוק כי הוא לא מילא את תנאי הפוליסה שחייבו התקנת אזעקה וכספת.
המקרים שפורטו לעיל, הינם מקרים נפוצים על פיהם דוחה חברת הביטוח את חבותה לפצות את המבוטח. פעמים רבות, בית המשפט דוחה את טענות חברת הביטוח ומאלץ אותם לפצות את המבוטחים השונים.

חברת הביטוח מסרבת לשלם לך? פנה למשרדנו לבדיקת עניינך.הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות
*
 
*חזרה ל
תחומים נוספים

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.