צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • מעקב הריון

הפסקת הריון רשלנית

הפסקות הריון במדינת ישראל, מתבצעות מטעמים שונים. רבות מהפסקות ההיריון נערכות על רקע של חשש או ידיעה כי הוולד עלול להיות בעל מום רפואי ניכר עם לידתו, או שהוולד נותר ללא דופק בתוך רחמה של האישה.
על פי החוק הקיים במדינת ישראל, הפסקת ההיריון תוכל להתבצע רק כאשר ניתן אישור של אחת מהועדות הרפואיות, המבוצעות באחד מהמוסדות הרפואיים, הפרושים ברחבי המדינה. אם ועדה מסוימת דחתה את הבקשה של האישה ההריוניות להפסיק את ההריון, אין הדבר מונע לפנות למוסד רפואי אחר ולקבל ממנו אישור להפסקת ההריון.

מתי עלולה להתרחש הפסקת הריון רשלנית ?
הפסקת הריון רשלנית מתרחשת כאשר מדובר באבחון שגוי על רקע גנטי או אחר, הרופאים מחליטים על הפסקת הריון ללא צורך אמיתי. לדוגמא הרופאים המטפלים מאבחנים כי התינוק עתיד להיוולד עם מום גנטי או גופני אחר והם ממליצים על ביצועה של הפסקת הריון. לאחר ביצוע הפסקת ההריון, מסתבר כי האבחון היה שגוי, והילד היה בריא לחלוטין. מקרה נוסף, הינו מקרה בו מאובחן הילוד ללא דופק, והצוות הרפואי מתחיל לפעול להפסקת ההריון, ותוך כדי ביצעו הפעולה הרפואית או לאחריה, מסתבר כי האבחנה הייתה שגויה, והפעולה להפסקת הריונה של האישה הינה בלתי הפיכה.
כאשר האישה ההריונית מבקשת להפסיק את הריונה לאחר שבוע 24 להריון, יידרש אישור של ועדה עליונה לכך, ולא ניתן יהיה להסתפק באישור של הועדה הרגילה.
ביצוע הפסקת ההיריון כרוך לעיתים בסיכונים כגון זיהום, ניקוב דופן הרחם ולעיתים אף פגישה אפשרית בפריון. בשנים האחרונות הוכנסו אמצעים טכנולוגיים להקטין את הסיבוכים האמורים, ונעשה שימוש גדול יותר באמצעות אולטרסאונד. ביצוע הפסקת ההיריון על ידי אדם שאינו מורשה לכך, או ביצועה של הפעולה באופן רשלני, יביא לגיבושה של עילת תביעה.

אם הריונך הופסק ללא צורך רפואי אמיתי, או שרחמך נפגע תוך כדי ביצוע פעולת הפסקת ההיריון, הינך זכאית לפיצוי משמעותי, וניתן לפנות למשרדנו שהינו בעל ניסיון בטיפול והגשת תביעה אל מול המוסדות הרפואיים.
צרי קשר ופני עוד היום למשרדו של עו"ד מאור גלבוע.  הפגישה היא ללא תשלום וללא התחייבות.

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.