צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות רפואית באבחון

רשלנות רפואית באבחון

אבחון מחלתו של חולה, הינו חוליה קריטית בכל הקשור לטיפול וריפוי החולי ממנו הוא סובל. לקיחת האנמנזה (פרטים אודות התסמינים מהם סובל החולה), מהמטופל מהווה פעמים רבות את ההבדל בין איתור החולי וטיפול מוצלח בו, לאי איתורו בזמן והשפעתו על איכות חייו של החולה ולעיתים מותו המיותר כתוצאה מהכשל באבחון החולי  בזמן.

המישורים השונים בהם עלולה להתרחש רשלנות רפואית

הרשלנות הרפואית באבחון נוגעת למישורים רבים : אי אבחון מום עוברי בהריון, אי אבחון אירוע מוחי, אי אבחון סרטן, אי אבחון אירוע לבבי, אי הפנית המטופל לבדיקות הכרחיות, פענוח לא נכון של בדיקות רנטגן, CT ועוד.
• כל רופא חב חובת זהירות כלפי כל מטופל המגיע למרפאתו. במסגרת זו, על הרופא המטפל לעמוד על תלונותיו של החולה, תסמיניו, ההיסטוריה הרפואית שלו, תדירות הכאבים, בדיקות שביצע, תוצאותיהן, האם מדובר בסימפטומים שהיו לחולה בעבר, מחלות משפחתיות ונתונים רבים נוספים.
• הרופא אמור לדעת לשאול את השאלות ולהתאימן לסוג התסמינים של החולה ולוודא כי החולה שעומד מולו מבין את שאלותיו. פעמים רבות החולה לא יודע מה חשוב לספר לרופא על מנת שהוא יגיע לאבחנה הנכונה, והאחריות המוטלת על כתפיו של הרופא היא גדולה.
• הרופא גם צריך לעיתים לבצע אבחנה מבדלת, קרי לסנן מחלות שעלולות להתאים בשמיעה ראשונית לתסמינים עליהם מספר המטופל, אך אינם כאלה.
• כאמור רשלנות רפואית באבחון יכולה להתרחש בפענוח רשלני של בדיקות אולטרא סאונד, או בדיקות רנטגן אחרות או בהחמצת ממצאיהם. פעמים רבות הרופא המטפל שולח את המטופל לבדיקות אבחנתיות נכונות אך מפאת חוסר ניסיונו או אדישותו הוא מחמיץ את הפענוח הנכון שלהם.

הנזק הנגרם מפענוח רשלני הוא גדול, הוא יכול להוביל ללידתו של תינוק עם מום שניתן היה לאתרו בהריון, הוא יכול להוביל להחמצת גידול או כל חולי אחר ממנו סובל המטופל ובעצם לחרוץ את דינו.
 
אתה או יקירך נולדתם עם מום קשה ? סבלת ממחלה קשה שלא איתרו אותה במועד ? פענחו באופן שגוי את תוצאות הרנטגן או בדיקות המעבדה שערכת ?
עו"ד מאור גלבוע ישמח לשוחח עימך ולקבוע עימך פגישה ללא התחיבות וללא כל תשלום לבדיקת עניינך. כל שעליך לעשות הוא להרים את השפופרת ולהתקשר למשרדינו או להשאיר פנייה בטופס הצור קשר ונשמח לסייע.
 

הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות

*

 

 

 

*


 

 חזרה לרשלנות רפואית


להרחבה נוספת:
 

אי אבחון דלקת קרום המוח

אי אבחון בעיה במפרק הירך (דיספלזיה של מפרק הירך, DDH)

אי אבחון מעבדתי

תסביב אשך

תסמונת זנב הסוס

רשלנות רפואית באבחון סרטן

אירוע מוחי

סרטן צוואר הרחם

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.