צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות רפואית באבחון

אירוע מוחי

כיצד נגרם אירוע מוחי?


אירוע מוחי נגרם כתוצאה מחסימה של העורקים המובילים את הדם אל רקמת המוח. השבץ המוחי הנפוץ הינו שבץ איסכמי. המשמעות היא כי אין אספקה מספקת של דם וחמצן למוח, הסיבות מקורן בחסימה של עורקים כתוצאה מקריש דם או משקע שומני, שמקורו בטרשת עורקים (שקיעה של כולסטרול החוסם את אחד העורקים המובילים דם למוח). לעיתים, קריש הדם יכול להגיע מהלב (כתוצאה מהפרעות בקצב הלב) שאחת התוצאות שלהן הינה יצירת קריש דם הנסחף בזרם הדם מהלב אל העורק המזין את המוח וגורם לחסימתו או להפחתה ניכרת של זרם הדם מן העורק אל המוח.

 

מהן הדרכים לאבחן אירוע מוחי?

פעמים רבות, ישנה חשיבות לבדיקות ראשוניות היכולות להתבצע אצל רופא המשפחה, ושאי ביצוען יכול לגרום לשרשרת טעויות רשלנית, שסופה שבץ מוחי איסכמי. דוגמא ממשית שתסביר זאת, הינה כאשר מגיע חולה עם מחלה זיהומית היכולה לגרום לדלקת במסתם הלב.
אי אבחון וטיפול מתאים יכול להביא להרס המסתם הלבבי וליצירת תסחיפים שיגיעו למוחו של המטופל ויגרמו לשבץ מוחי. במקרה זה, על הרופא להאזין ללבו של החולה ולבדוק האם קיימת איושה בלב או קצב מהיר, דבר שיכול להוביל לאבחנה של המחלה הזיהומית וטיפול מיידי באנטיביוטיקה או כל תרופה אחרת.
כאשר הרופא איננו מאבחן את המחלה במועד, הרי שמתחילים להיווצר תסחיפים שלו היו מטופלים בזמן, השבץ המוחי היה נמנע. בעניין זה חשוב לציין כי קריש דם נפוץ ביותר במטופלים שעברו ניתוח לב, או סובלים מהפרעות בקצב הלב, ולפיכך אבחון מהיר של הבעיה, יכול למנוע את יצירתם של קרישי דם שעלולים לחסום את זרימת הדם למוח.
האבחנה של השבץ האיסכמי, נעשית על רקע בדיקת האירועים בעברו של המטופל, ממצאי הבדיקה הגופנית, ממצאים נוירולוגיים הקיימים בחולה. לדוגמא: חולשה או שיתוק ברגל שמאל מעידה על חסימה בעורק המזרים דם לצד הימני של המוח (צד זה שולט על התנועות של שרירי הרגל השמאלית).

 

מתי יכולה להתגבש עילת תביעה של רשלנות רפואית ?

כאשר רופא מאבחן את התסמינים האמורים, עליו לבצע בדיקה הדמייתית של C.T  או MRI  לאישוש האבחנה.
כאשר רופא אינו מבצע בדיקה הדמייתית למרות אבחון התסמינים שפורטו לעיל, הדבר יכול להעיד על רשלנות חמורה שגרמה לשבץ המוחי של החולה.
השימוש באמצעים ההדמיתיים, הינו קריטי, מאחר שיש ביכולתו להבהיר לרופא המטפל האם מדובר בשבץ איסכמי או שבץ מוחי, ומאפשר לרופא לראות מהו מקור הלחץ התוך מוחי (דימום של כלי הדם במוח, או חסימה של העורקים המובילים את הדם אל רקמת המוח), על מנת לנקוט בפעולות הרפואיות הנכונות להצלת המטופל.

 

אתם או יקירכם סבלתם מנזק מוחי שהותיר בכם נזק ? צרו קשר עוד היום לבדיקת אפשרות קיומה של עילת תביעה רשלנית. הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות. הדרך לפיצוי מתחילה בשיחת טלפון פשוטה.

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.