צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות רפואית באבחון

סרטן צוואר הרחם

 מהו סרטן צוואר הרחם ?


סרטן צוואר  הוא סרטן  הנגרם מנגיף הפפילואמה . נגיף זה חודר לתאי צוואר הרחם וגורם לשינויים  גנטים בתאים אלה.
השינויים החמורים והמסוכנים בתא צוואר הרחם אינם מתרחשים באופן מיידי. התאים הנגועים מתפתחים בצורה מדורגת.
נהוג לחלק את שלבי המחלה למספר חלקים : בשלב הראשון הגידול הסרטני מצוי בצוואר הרחם בשלב השני הגידול הסרטני מתפשט מעבר לצוואר הרחם אך לא מגיע לאגן. בשלב השלישי הגידול מגיע לקיר האגן. בשלב האחרון מתפשט הגידול הסרטני לאיברים מרוחקים בגוף האישה.
ההתפשטות המדורגת של סרטן צוואר הרחם , מאפשרת להגדיל את סיכויי ההחלמה של החולה וזאת באמצעות גילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם.

רשלנות רפואית באי אבחון גילוי סרטן צוואר הרחם


הבדיקה המרכזית לגילוי סרטן צוואר הרחם היא באמצעות בדיקת PAP . בבדיקה זו על הרופא המטפל לקחת דגימה מצוואר הרחם באמצעות קיסם עם צמר גפן. הדגימה מועברת למעבדה שתקבע האם המטופלת חולה במחלה.
במקרים שנדונו בבתי המשפט השונים קבעו בתי המשפט, כי העדר  התייחסות לתלונות ספציפיות של המטופלת על הפרשות בעלות ריח לא נעים מהנרתיק או דימום לא סדיר, תיחשב לרשלנות רפואית אם הרופא המטפל לא נקט בפעולות הרפואיות המתחייבות לברור מצבה של המטופלת.
הרופא המטפל מחויב לבחון הימצאות של גידול סרטני בצוואר הרחם של המטופלת על ידי  ברור תלונותיה של המטופלת ושליחתה לבדיקות שיש בהן כדי לוודא או לשלול את קיומו של הגידול.
בין הבדיקות שעל הרופא המטפל לשלוח נמצאות בדיקת PAP, בדיקת צוואר הרחם באמצעות קולופוסקופיה (בדיקה בה מרחיבים את צוואר הרחם ומתבוננים בו בהגדלה פי  15) ובדיקות נוספות.
הבדיקות האמורות הן כלי עזר חשוב בזיהוי או שלילת הממצא של סרטן צוואר הרחם.
התעלמות מתלונות המטופלת, אי שליחת המטופלת לבדיקות שיש בהן כדי לזהות את סרטן צוואר הרחם מהוות במקרים המתאימים רשלנות חמורה  שתחייב מתן פיצוי משמעותי למטופלת.
הפיצוי נגזר באופן ישיר מהעובדה כי ככל שהמוסד הרפואי היה מאתר את סרטן צוואר הרחם כך היו סיכוייה של המטופלת להחלים גבוהים יותר.
הוכח במחקרים רפואיים רבים שנערכו כי איתור מוקדם של סרטן צוואר הרחם וטיפול בו מגדיל את סיכויי ההחלמה על 85%, נתון בעל משמעות אדירה לסיכויי ההחלמה של המטופלת.

 

אם את או מי ממשפחתך חליתם בסרטן צוואר הרחם, צרו קשר עם משרדנו לבדיקת היתכנותה של עילת תביעה לרשלנות רפואית. הפגישה היא ללא תשלום וללא התחייבות.

 

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.