צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות רפואית באבחון

אי אבחון דלקת קרום המוח

מהי דלקת קרום המוח ?


דלקת קרום המוח (מנינגיטיס) הינה מחלה דלקתית שתוקפת בעיקר ילדים צעירים (ואף תינוקות)  החולים במחלות כרוניות שמערכת החיסון שלהם חלשה. ישנם מספר סימפטומים שיכולים להעיד על קיומה של דלקת קרום המוח: כאבי ראש, קשיון של שרירי הצוואר, חולשה, צמרמורת, בחילות. כאשר דלקת קרום המוח נמצאת בשלב מתקדם יותר, בגופו של החולה התסמינים יכללו: נמנום, בלבול, קצר נשימה מהיר, קצב לב מהיר, שינוי במצב הנפשי (הזיות), לחץ דם נמוך, עצבנות.
ישנה חשיבות גדולה מאד באבחון וטיפול מהיר בדלקת קרום המוח, מאחר וככל שהאבחון והטיפול מתאחרים, הפגיעה בחולה עלולה להיות קטלנית ולגרום לפגיעה בלתי הפיכה, עד כדי שיתוק מוחין או מוות חס ושלום. במקרים רבים אחרים, הסיבוך השכיח ביותר הוא פגיעה בשמיעה.

 

כיצד ניתן לאבחן את הדלקת ?

על מנת להגיע לאבחון מהיר, יש לבצע ניקור מותני (הניקור נעשה באמצעות החדרת מחט ולקיחת דגימה מהנוזל המצוי סביב חוט השדרה, לצורך בדיקה מעבדתית). נוזל בצבע שחור שנלקח מחוט השדרה יכול להעיד על בעיה. במידה ודלקת קרום המוח מאובחנת, יש לתת באופן מידי ובהקדם אנטיביוטיקה  אל תוך הווריד. במקרים רבים, הרשלנות הרפואית מתבטאת באי אבחון המחלה באופן מוקדם ו/או אי מתן טיפול תרופתי מהיר לדלקת.

 

נגרם לכם או לילדכם נזק מדלקת קרום המוח ? אל תתלבטו, צרו קשר ופנו עוד היום למשרדו של עו"ד מאור גלבוע לבדיקת אפשרות היתכנותה של עילת תביעה רשלנית. הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות.

 

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.