צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות רפואית באבחון

אי אבחון בעיה במפרק הירך (דיספלזיה של מפרק הירך, DDH)

מהי דיספלזיה של מפרק הירך ?
דיספלזיה של מפרק הירך (Devlopmental Dysplasia of the Hip)  הוא נקע מולד בפרק הירך של היילוד, שחסרונו גורם לתפקוד חסר בהליכתו של הילד.

גורמי הסיכון ודרך האבחון
ישנם מספר גורמי סיכון שאינם ודאים. ביניהם: לידת עכוז, משפחות שהיו להם  ילדים עם מפרק הירך, רמת אסטרוגן גבוהה.
הדרך לאבחן את המום הינה באמצעות שימוש באולטרסאונד וצילומי רנטגן. אחת מהבדיקות הראשונות שעל הרופא לערוך, עם לידתו של הילוד, הינה בדיקה גופנית של מפרקי הירכיים (בדיקת פישוק). פעמים רבות, הרשלנות המיוחסת לרופאים הינה חוסר אבחון של מפרקי הירכיים לאחר הלידה או זמן קצר אחריו.

אילו מקרים עלולים לגבש עילת תביעה רשלנית ?


לעיתים הרופא המטפל מאבחן את הבעיה במפרק הירכיים, אך הוא אינו מטפל ומבצע מעקב אחר הבעיה. חשיבות האבחון והטיפול הינה קריטית, שכן ככל שמאובחנת הבעיה במפרקים, בילוד, טיפול מוקדם יכול להקטין באופן משמעותי, שלא לומר מלא, את פגיעתו של הילוד.
באחד התיקים שטופלו במשרדי, דובר בילדה עם בעיה במפרק הירך. הבעיה אובחנה על ידי הרופאה, אך למרבה הצער, הטיפול בבעיית המפרקים (שכלל "החתלה כפולה"), הופסק לאחר זמן קצר, ללא ביצוע מעקב, או ללא שקילת חלופה טיפולית אחרת.
לאור התרשלות הרופאה, נאלצה הילדה לעבור ניתוחים רבים, שהצליחו באופן חלקי והותירו בילדה הגבלה בתנועת מפרקי הירך, מלווים בצליעה.
אין לשלול, כי הילדה תצטרך לעבור החלפה שלמה של מפרקי הירך, העלולים לסכן אותה כתוצאה מזיהומים, פגיעה בעצבים, בכלי הדם, שברים בעצמות וסיכונים נוספים.

 

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.