צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות רפואית באבחון

אי אבחון מעבדתי

מהן בדיקות מעבדתיות?

בדיקות מעבדתיות משמשות את הרופא לגילוי מחלות רבות לרבות קיומן של תסמונות גנטיות. חשיבות פענוחם הנכון של הבדיקות השונות ונקיטת ההליך הטיפולי המתאים בהתאם לתוצאות המעבדה הינו קריטי. אי פענוח נכון של התוצאה המעבדתית או אי מתן משקל מתאים לתוצאות המעבדתיות עלול לגרום לנזק חמור למטופל ובמקרים חמורים עלול הדבר לגרום אף למותו של המטופל.
בדיקות דם ובדיקות שתן הינן הבדיקות המעבדתיות הנפוצות ביותר ובאמצעותן ניתן לאבחן מחלות רבות במישורים שונים. באמצעות בדיקת שתן ניתן לבדוק את תפקוד הכליות, ניתן לזהות תהליך דלקתי או זיהומי המתרחש בגופו של החולה.
בדיקות דם מאפשרות לרופא לאתר קשת רחבה של מחלות מהן סובל המטופל. באמצעות בדיקת דם ניתן לבדוק את תפקודו של הכבד. לדוגמא ערך גבוה מידי של בילורבין בדם יכול להצביע על פגיעה בכבד. באמצעות בדיקת דם ניתן לבדוק את רמת הגלוקוז בדם לאבחון סוכרת. בדיקות דם מאפשרות לגלות גם את תפקודן הלקוי של הכליות. רמה גבוהה של קריאטנין (החומר שנוצר מפירוק מסת השריר) בדם יכולה להצביע על תפקוד כלייתי נמוך בעוד רמה נמוכה של קריאטינין יכולה להצביע על תת תזונה ומחלות של השריר.

מתי עלולה להתרחש רשלנות רפואית?


כאשר הרופא המטפל מתעלם מתלונותיו של החולה, עלול הדבר להוביל לאי איתור חוליו של המטופל במועד, דבר העלול לגרום לנזק בלתי הפיך ואף למוות. גם כאשר מתקבלות הבדיקות המעבדתיות על הרופא המטפל לתת להן את המשקל הנכון על מנת להתאים לחוליו של המטופל את הטיפול הנכון. התעלמות או אי מתן משקל מספק לבדיקות מעבדתיות יחייב את המוסד הרפואי במתן פיצוי משמעותי למטופל.

 

נגרם לכם נזק ? אל תתלבטו, צרו קשר ופנו עוד היום למשרדו של עו"ד מאור גלבוע. הדרך להשגת זכויותיך מתחילה כבר עכשיו בשיחת טלפון פשוטה. הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות.

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.