צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות רפואית באבחון

תסמונת זנב הסוס

מהי תסמונת זנב הסוס?

תחת האזור בו מסתיים חוט השדרה, ישנה תעלה שדרתית בה קיימת מסה גדולה מאד של עצבים, המכונים "זנב סוס". כינוי זה ניתן להם בשל הדימיון שיש לשורשי העצבים הללו לזנב של סוס.
תסמונת זנב הסוס הינה מצב נוירולוגי הנגרם מלחץ על שורשי העצבים, המאופיין באובדן הפעילות של שורשי העצבים בתעלה השדרתית. הלחץ על שורשי העצבים יכול להיגרם כתוצאה מחבלה, מקיומו של גידול שפיר או ממאיר, פריצת דיסק, ופציעות חבלתיות.

מהם הסימנים המחשידים לקיום התסמונת ?

תסמונת זנב הסוס כוללת תסמינים רבים ובהם: אימפוטנציה (אין אונות), אי נקיטת שתן, תחושה מופחתת במתן ושתן, איבוד תחושה עד שיתוק בגפיים התחתונות, איבוד רפלקסים בעקב. קיומם של התסמינים השונים יכולים להצביע על קיומה של תסמונת זנב הסוס בחולה והם מחייבים אבחון מהיר של התסמונת באמצעות בדיקות הדמיה (CT, MRI). קיימת תמימות דעים בקרב גורמי הרפואה השונים כי עריכת ניתוח עד 48 שעות, לשחרור הדיסק הלוחץ על התעלה הינו הטיפול האולטימטיבי בהצלת החולה משיתוק בלתי הפיך ונכות קשה מאד. יצוין כי טיפול לאחר מכן עלול שלא להשפיע על תפקודו של החולה ולהותירו עם נכות קשה.

באילו מקרים עלולה להתגבש עילת תביעה רשלנית ?

פעמים רבות הרופאים השונים לא נותנים דגש לתלונותיו של החולה ולממצאי הבדיקות השונות שנערכו לו, שהיה בהם לשמש כחשד ולצלצול אזהרה כי החולה סובל מתסמונת זנב הסוס. צלצול אזהרה זה מחייב את הרופאים לנתח את החולה באופן דחוף ולשחרר את הלחץ של שורשי העצבים, בתעלה השדרתית.
במקרים רבים, פוטרים הרופאים את החולה באמירות כלליות שהכאבים מהם הוא סובל הינם כאבי גב רגילים, או שהם שולחים אותו לקבלת תרופות להקלת כאביו, מבלי שיהיה בפעולות אלו, כדי לפתור את המצוקה בה מצוי החולה. לעיתים הרופאים מאבחנים נכונה ובזמן מהיר את תסמונת זנב הסוס, ושולחים את החולה לניתוח כירורגי, אך למרבה הצער, הניתוח מבוצע באופן רשלני, ע"י אדם שאינו מומחה בביצוע הניתוחים מורכבים, מסוג זה.
למרבה הצער, עקב חוסר ניסיונו של הרופא המטפל ורשלנותו, לא ניתן המשקל הראוי לתלונותיו של החולה ולממצאי הבדיקות השונות, והטיפול הניתן הינו טיפול שגוי שמעכב את הטיפול הראוי שלא לצורך תוך הותרת החולה נכה לצמיתות.

נגרם לכם או ליקירכם נזק מאי אבחון או טיפול בתסמונת זנב הסוס? צרו קשר עוד היום לבדיקת אפשרות היתכנותה של עילת תביעה רשלנית. הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות. הדרך לפיצוי מתחילה בשיחת טלפון פשוטה.

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.