צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות בניתוח

אקוסטיק-נוירומה


מהו גידול מסוג אקוסטיק נוירומה ?
אקוסטיק נוירומה הינו גידול שפיר הנמשך אל תוך תעלת השמע הפנימית הלוחצת על גזע המוח, החדר הרביעי והרקמות שסביבו. אקוסטיק נוירומה מאופיין בקצב גדילה איטי, שאי גילויו במועד יכול לגרום לפגיעה בשמיעה, באוזן, ואף בשיווי המשקל.
בנוסף, גידול זה יכול לגרום לשיתוק חלקי בפנים, ופגיעה קשה בתפקוד היומיומי של החולה. נוכח ההתקדמות האיטית של הגידול אקוסטיק ניורומה, ישנה חשיבות לאיתור ואבחון סימנים נוירולוגים, עליהם מתלונן החולה, ומתן משקל לתלונות אלה בכל הקשור לאבחון וטיפול בגידול.

 

מהם הסימנים המחשידים לקיומו של הגידול ?
אחד הסימנים הבולטים לאבחון הגידול, הינו ירידה מתמשכת בשמיעה באוזן, כאשר לירידה זו מתלווה זמזום תמידי ("טנטון"), סחרחורות וכאבי ראש בלתי פוסקים, שוני בדיבור. כאבי הראש והסחרחורות שחש החולה, יכולים להעיד על כך שהגידול הגיע למימדים גדולים (עד 1-1.5 ס"מ לשנה), שלוחצים על חדרי המוח, וגורמים באופן ישיר להעלאת הלחץ התוך גולגלתי של החולה.
כאשר חולה מתלונן על סימנים נוירולוגיים כפי שתוארו, על רופא המשפחה להפנות את החולה לבירור נוירולוגי מקיף, לשלילת מחלות אחרות. על הרופא לשלוח את החולה לבדיקת שמיעה ולבדיקת שיווי משקל, כדי לוודא שמדובר בנזק נוירולוגי הקשר לאוזן. במקרים בהם לא אותר מקור החולי של החולה, על הרופא להשתמש בבדיקת הדמיה (כמו CT,MRI). באם מאותר הגידול בשלב מוקדם, ניתן לבצע הקרנה וביצוע מעקב רפואי כדי לבדוק את קצב הגידול וההשפעה של ההקרנה עליו.
במקרים קשים יותר, בהם הגידול נמצא בשלבים מתקדמים, יש לבצע ניתוח כירורגי להוצאת הגידול. ניתוח זה כרוך בסיכונים לא מועטים, ובהם פגיעה בעצבי הפנים, היכולה להביא לפגיעות נוירולוגיות ולשיתוק חלקי או מלא בפניו של החולה. במידה והניתוח עבר בהצלחה, והצליחו להסיר את הגידול, על הרופאים לבצע בדיקות מעקב תקופתיות על מנת לברר האם נשארה שארית מהגידול העלול לצמוח פעם נוספת. במסגרת המעקב, על הרופאים לבצע בדיקות CT,MRI, בדיקות הבודקות את הלחץ התוך גולגלתי וכו'.

 

מקרים בהם עלולה להתרחש רשלנות רפואית
כפי שתואר, הרשלנות הרפואית ממוקדת בשלושה מישורים: המישור האבחנתי- כלומר אי אבחון רשלני של גידול האקוסטיק נוירורמה, על אף תלונות החולה וסימנים נוירולוגיים תומכים. המישור הטיפולי- ביצוע לקוי לעצירת הגידול והסרתו (ניתוח כירורגי). לרבות ביצוע ניתוח באופן רשלני, או ע"י רופא שאינו בעל המומחיות לביצועו. המישור השלישי נוגע למעקב רשלני ולקוי אחר מצבו של החולה, ובדיקת אפשרות לחזרת הגידול.

 

סובלים מגידול מסוג אקוסטיק נוירומה ? צרו קשר עוד היום לבדיקת עניינכם. הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות.

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.