צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות בניתוח

רשלנות רפואית בניתוח עיניים

בשנים האחרונות, תפס התחום של ניתוחי הלייזר תאוצה רבה. רבים מהאנשים הסובלים מראיה לקויה, משתמשים בעזרים כגון משקפים, עדשות מגע, ועזרים נוספים לשיפור ראייתם במהלך שעות העבודה או שעות הפנאי.
עזרים אלו, אמנם עוזרים לשיפור הראיה, אך הם כרוכים בעלויות רבות ובאי נוחות מסוימת. בשנים האחרונות החלו מרפאות ומכוני עיניים שונים להציג בפני מנותחים פוטנציאלים, מצגים על פיהם ניתוח לייזר (כדוגמת ניתוח לאזיק, אינטראלאזיק) יפתור באופן תמידי את לקות הראיה ממנה הם סובלים.

 

חשיבות ביצוע בדיקות התאמה טרם ההחלטה על הניתוח :
המכונים השונים אינם מציינים כי הניתוח האמור אינו מתאים לכל אחד, וכי יש צורך בבדיקת התאמה שתבחן את נתוני המנותח, והתאמתו לניתוח.
במסגרת בדיקות ההתאמה יש לבחון את עובי הקרנית של המטופל, את מספרי העיניים שלו, את תחלואי הבריאות ממנו הוא סובל; מבנה העין. ברבים מהמקרים בהם טיפלנו, עלה כי אסור היה לנתח את המטופל נוכח נתוניו הספציפיים, ולא רק זאת, אלא שהמכשירים בהם השתמשו לניתוח, לביצוע הניתוח במטופל, לא קיבלו את אישור משרד הבריאות לאור נתוני המטופל.
ישנם מקרים בהם ניתוחי העיניים הינם החלופה הפחות טובה לשיפור מצבו של המטופל, וקימת חלופה יותר טובה. על הרופא ליידע את המטופל על כך. אי יידוע המטופל על החלופה הטיפולית, יכול במקרים מסוימים להוות רשלנות שתחייב בפיצוי.

במסגרת תביעות שונות שהוגשו לבית המשפט, הוכח כי נתוני המנותח שימשו כהוריה רפואית נגד עריכת הניתוח, וכי הבטחות ומצגי השווא של המכונים השונים פגעו בהסכמתם של המטופלים לניתוח. בתי המשפט פוסקים בשנים האחרונות פיצויים הולכים וגדלים בהפרת ההסכמה של המנותחים, בראש נזק הנקרא "פגיעה באוטונומיה".
המשמעות של כך הינה כי חתימתו של המנותח ומתן הסכמה לניתוח, לא ניתנה מאחר והמצגים שניתנו לו היו מצגי שווא.


נפגעתם מניתוח עיניים? צרו קשר עוד היום לבדיקת אפשרות הגשתה של תביעת רשלנות רפואית.
הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות.

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.