צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות רפואית בלידה

רעלת הריון

 

מהי רעלת הריון ?
רעלת הריון היא סיבוך המתרחש בזמן ההיריון. רעלת ההריון באה לידי ביטוי בעלייה בלחץ הדם של האישה ההריונית והימצאות חלבון בשתן. ישנם מספר סימנים אשר יכולים להעיד על קיומה של רעלת הריון: עליה בלחץ הדם, בצקות חריגות באזור הידיים, (זהו אינו סימן חד משמעי מאחר ובצקות יכולות להופיע גם בהריון תקין), כאב ראש קיצוני, טשטוש ראייה, בדיקת מעבדה המגלה חלבון בשתן, כאבים חריגים באזור הכבד.

 

פירוט המקרים בהם עלולה להתרחש רשלנות רפואית
רשלנות רפואית יכולה להתרחש כאשר הרופאים המטפלים לא נותנים דגש לסימני האזהרה ולא מבצעים בדיקות לאפשרות קיומה של רעלת הריון לרבות נקיטה בפעולות להורדת הסיכון. כך לדוגמא, כאשר אישה בהריון מגיעה לרופא המשפחה בתלונות על כאבים חריגים בראשה ולחץ דם גבוה, יש לבדוק זאת, ובמידת הצורך לשלוח אותה למיון להמשך בירור (ביצוע בדיקות מעבדה, בדיקת לחץ דם וכו').  אבחון מוקדם של רעלת הריון הינו קריטי מאחר ואם היא אותרה בשלבים המאוחרים של ההיריון יש לבצע זירוז של הלידה או ניתוח קיסרי. (כאשר רעלת ההיריון מאותרת בשלב הראשוני של ההיריון יש להיוועץ עם הרופא המטפל מאחר וילוד מוקדם של הילוד עלול לגרום ללידת פג).
אם למרות תמרורי האזהרה, לא ייחס להם הצוות הרפואי כל חשיבות או שהוא לא נקט בפעולות מידיות להורדת הסיכון, הדבר מסכן את בריאות התינוק והאם עד כדי מוות חס ושלום או גרימת נכות קשה לילוד, לרבות נזק של שיתוק מוחין. במקרים האמורים תחייב רשלנות המוסד הרפואי הרלבנטי מתן פיצוי משמעותי. אם נגרם לכם או ליקירכם נזק אנא צרו עם משרדנו קשר לבדיקת סיכויי התביעה.

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.