צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות רפואית בלידה

שיתוק מוחין (cerebral palsy)

מהו שיתוק מוחין?


שיתוק מוחין הינה פגיעה מוחית הנגרמת במהלך מעקב הריון, במהלך הלידה או בזמן קצר אחריה. אחת הסיבות השכיחות לשיתוק מוחין היא הפרעה זמנית באספקת החמצן למוח. בין הסיבות להיווצרותה נמנים: משקל לידה נמוך, פגות, זיהומים נגיפיים, סיבוך במהלך הלידה, הרחבה של חדרי המוח (הידרוצפלוס), דימום מוחי וגורמים נוספים.

 

מקרים בהם תתגבש עילת תביעה רשלנית


פעמים לא מעטות שיתוק המוחין של הילוד מקורו בהתנהלות רפואית רשלנית. להלן יפורטו בצורה תמציתית מספר דוגמאות היכולות להעיד על קיומה של רשלנות רפואית:


לעיתים מתגלה במהלך הלידה, כי העובר מצוי במצוקה (לדוגמא חבל הטבור נכרך סביב צווארו, מצוקה נשימתית וכו'). במקרים כאלה על הצוות הרפואי לפעול באופן מידיי לחילוצו של הילוד באמצעות לידה קיסרית, לידת ואקום ועוד. בפסיקת בתי המשפט נקבע לא פעם, כי אי איתור מצוקת העובר במועד או השתהות בחילוצו מהווה רשלנות רפואית שיש לשלם בגינה פיצוי.


בתיקים בהם טיפלתי נתקלתי לא פעם, ביולדת שלא חשה בטוב והגיעה לבית החולים. בעת הגיעה לבית החולים, חוברה האם למוניטור שהראה כי העובר במצוקה. הצוות הרפואי לא פרש נכון את המצוקה של העובר ו/או ביצע מעקב לקוי באופן שגרם לאיבוד זמן יקר ולפגיעה מוחית בעובר.
לעיתים מקורה של הרשלנות הרפואית הינה במעקב הריון רשלני - לדוגמא עובר שלא מתפתח בבטן אימו בהתאם לשבוע ההיריון (פיגור בגדילה). נוכח רשלנות הצוות הרפואי לא מאובחן הפיגור בגידול ולא נמסר להורים כי העובר צפוי להיוולד עם מומים קשים לרבות שיתוק מוחין. לו היו יודעים ההורים על הסיכון, הייתה בידיהם האפשרות לבקש להפסיק את ההריון ולמנוע סבל לילוד.


רשלנות רפואית יכולה להיגרם כתוצאה מפגיעה של הצוות הרפואי בעובר במהלך לידתו לרבות בילודו באמצעות שיטת ילוד לא מתאימה. (לידה רגילה במקום ניתוח קיסרי, או לידה בוואקום במקום ניתוח קיסרי).


הידבקות של ילוד בדלקת קרום המוח, ללא שהיא מאותרת ומטופלת בזמן יכולה להוביל לשיתוק מוחין.


מטבע הדברים לא אוכל לסקור את כלל הגורמים הרשלניים העלולים לגרום לשיתוק מוחין, ולפיכך יש צורך בבדיקת המקרה הספציפי.


אם נגרמה אתם או ילדכם סובלים משיתוק מוחין, עו"ד מאור גלבוע וצוות משרדו עומד לשירותכם לבדיקת היתכנותה של רשלנות הרפואית וקבלת פיצוי מלא.


הפגישה הינה ללא עלות וללא התחייבות, פנו עוד היום לתיאום פגישה. הדרך לקבלת פיצוי מתחילה בשיחת טלפון פשוטה.

 

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.