צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד


ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

  • רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה

תהליך הלידה הינו השלב האחרון המסיים את מהלך ההיריון.
תהליך זה הינו תהליך המלווה בסיכונים לא מעטים, הדורש מעקב צמוד של המיילדות והצוות הרפואי מרגע הגיעה של היולדת לבית החולים ועד סיום הלידה.
 

מקרים בהם עלולה להתרחש רשלנות רפואית בלידה
ישנה חשיבות מרובה בשמיעת היולדת, ומתן תשומת לב לתלונותיה לאורך כל תהליך הלידה, לרבות מתן משקל לעברה המיילדותי, סיכונים שהיו במהלך מעקב ההיריון, ומצבה הבריאותי הכללי.
הרשלנות הרפואית בלידה, יכולה להופיע על רקע כל אחד מהגורמים שנסקרו לעיל. הצוות הרפואי אמור לזהות מצוקה עוברית, המתרחשת עם הגיעה של היולדת לחדר הלידה או במהלך הלידה עצמה. ישנם סימנים היכולים להעיד כי העובר מצוי במצוקה: מים מקוניאליים של היולדת (ירידת מים שאינם שקופים, אלא עכורים), המעידים על כך שהעובר נמצא במצוקה ודרוש להוציאו בדחיפות המידית. מצוקה זו יכולה להיגרם על ידי מספר גורמים:

  1.  כריכת החבל הטבורי סביב צווארו של העובר 
  2. אי הגעת חמצן לעובר 
  3. גורמים נוספים

     

עם הגיעה של היולדת, אמור הצוות הרפואי לנטר את העובר באמצעות מוניטור, כדי לזהות האם סימני החיים של העובר הינם סימנים נורמליים, או שהם מראים על מצוקה. תהליך הלידה עצמו, נמשך מספר שעות, במסגרתו על הצוות הרפואי להקפיד על מעקב סדיר באשר לעובר וליולדת, ולהפעיל שיקול דעת כיצד ואיך להיערך ללידת הרך הנולד בנטרול הסיכונים המתלווים ללידתו.

בחלק מהלידות מדובר ביולדת שלידתה אינה מתקדמת שעות רבות, ועל הצוות הרפואי לשקול האם לבצע לידה קיסרית, או לידה באמצעות וואקום, על מנת למנוע נזק ליולדת ולעוברה.

לעיתים ישנם סימני אזהרה במהלך מעקב הריונה של היולדת (סוכרת הריוניות, משקל גבוה של הרך הנולד, תחלואים המתגלים במהלך סקירת המערכות המבוצעת לעובר). סימנים אלו מהווים גורמי סיכון עתידיים במהלך הלידה. הצוות הרפואי אמור להיות מודע לסימנים אלו, על מנת להיערך ללידה שתפחית את הסיכונים האמורים באופן ניכר.

אי מתן תשומת לב רשלנית של הצוות הרפואי לגורמי הסיכון שתוארו לעיל, עלולה להוביל לנזק משמעותי ליולדת ולעובר.

תוצאותיה של רשלנות זו עלולה להיות הרת אסון ליולדת ולעובר, בגרימת נזקים חמורים ובלתי הפיכים שניתנים היו למניעה: שיתוק מוחין, פגיעה אורטופדית ו/או נוירולוגית קבועה ובמקרים חמורים אף למוות.

 

אם נגרם לכם או ליקירכם נזק בתהליך הלידה, עו"ד מאור גלבוע וצוות משרדו עומד לשירותכם לבדיקת היתכנותה של רשלנות הרפואית וקבלת פיצוי מלא.

 

הפגישה הינה ללא עלות וללא התחייבות.  צרו קשר ופנו עוד היום לתיאום פגישה.הפגישה הינה ללא תשלום וללא התחייבות
*
 
*חזרה לרשלנות רפואית

 

 

להרחבה נוספת: 

 

תסמונת אשרמן

רעלת הריון

תסחיף מי שפיר

שיתוק מוחין (cerebral palsy)

פרע כתפיים

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.