צור קשר

רשלנות רפואית איך אדע ?
נפגעתי בעבודה, מה עלי לעשות?

סניפי המשרד

ירושלים
רח' בן יהודה 2 ירושלים
טל: 02-5023020

 

סניף תל אביב והמרכז
בניין התאומים 2 רמת גן

לפגישות בלבד

  • תאונת עבודה

תאונות עבודה

כלל העובדים במשק מבוטחים על פי חוק במוסד לביטוח לאומי.
כאשר אדם נפגע עקב עבודתו, הוא זכאי להגיש תביעה לביטוח הלאומי להכרה כנפגע עבודה. הכרה זו הינה התנאי הראשוני להגשת תביעה לקבלת גמלה או קצבה מהביטוח הלאומי. הדרך להכרה ולקבלת פיצוי מהביטוח לאומי רצופה מכשולים בירוקרטים רבים, ולעיתים מחייבת אף פניה לבית הדין לעבודה לצורך הכרה באירוע התאונתי כתאונת עבודה (האם מדובר במחלת מקצוע? האם מדובר במיקרוטארומה? או באירוע תאונתי ברור הנגרם במהלך העבודה)

לעיתים מתגבשת עילת תביעה עצמאית כנגד המעביד, תביעה זו מוגשת בבית המשפט האזרחי, והיא אינה מחליפה את התביעה לביטוח לאומי. לדוגמא, במקרה בו המעביד התרשל במתן מיגון מתאים, או הנחיות בטיחות נדרשות לעובד, ומתקיים קשר רשלנות בין המעסיק לבין נזקו של העובד, יהיה זכאי העובד לפיצוי ישיר מהמעביד עצמו.
כך למשל: רתך הנדרש לרתך סורגים חייב לשים מסכת מגן טרם ביצוע העבודה, ולנקוט באמצעי זהירות שונים למניעת סיכונים היכולים לסכן את בריאותו.

הניסיון מלמד כי התייעצות מוקדמת עם עורך דין, מיום התרחשותו של האירוע התאונתי, ועד לקבלת הפיצוי מגדילה את הסיכוי לצלוח את המכשולים הבירוקרטים של המוסד לביטוח לאומי במינימום טעויות, לרבות ייעוץ פרטני במקרים בהם מדובר גם בתביעה ישירה מול המעסיק עצמו.

אתה בטח שואל את עצמך, נפגעתי, מה עלי לעשות?

צור קשר ופנה עוד היום, על מנת לקבוע פגישה ללא כל התחייבות.

נפגעתי, מה עלי לעשות?

תאונה במקום העבודה

תאונה בדרך לעבודה

תאונה ביום גיבוש או במסגרת קורס העבודה

מיקרוטראומה

עבור לתוכן העמוד

המידע המופיע באתר הינו מידע כללי ואין בו משום ייעוץ משפטי או מקצועי מחייב.

כל הזכויות והתכנים הינם קניינו הבלעדי של עו"ד מאור גלבוע, ואין להעתיקם או לשכפלם או לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הסכמתו בכתב של עו"ד מאור גלבוע.